Ікони Пресв. Богородиці

Авторизація

"Православна сторінка"-  бібліотека християнина...

Запрошуємо Вас відвідати сайт - "Православна сторінка" . На сайті розміщені тексти Святого Писання, Житія Святих, Православний Молитвослов та багато інших матеріалів християнської тематики. "Православна сторінка" не містить новин політики, подій мирського життя, але виключно релігійну православну тематику. Також тут можна поспілкуватись на форумі тощо.  Щоб відкрити сайт - натисніть тут...

Пояснення до календаря

 

Для детальнішого перегляду календаря виберіть нижче (в календарі подій) бажаний Вами перегляд: за роками, за місяцями чи за тижнями. Наведіть у відкритій Вами сторінці  на потрібне свято чи подію, натисніть на неї і отримаєте інформацію. Свята, які позначені червоним кольором, мають статус Великих, Двонадесятих  свят та Пасхи;
Блакитним кольором позначені Середні та місцево шановані свята.

Для тих, хто готується до Таїнства Шлюбу

     

05.03.2012
Бажаючи вінчатись у церкві, молоді пари починають розпитувати в храмі чи у знайомих що потрібно мати для Таїнства Шлюбу, як готуватись до нього тощо. Саме для цього ми подаємо інформацію про підготовку до Таїнства і не тільки з боку матеріального (що потрібно мати з собою в день вінчання), але й духовного: як потрібно відноситись і готуватись до Таїнства, яку підготовку необхідно пройти, аби достойно приступити до нього перед Богом і перед людьми.

Щодо самої назви, то слід зауважити, що Шлюб - це власне Таїнство, а Вінчання - це обряд, через який здійснюється саме Таїнство. Однак ці обидві назви в народі стали тотожними. Отож говорячи, наприклад, про вінчання, маємо також на увазі саме Таїнство Шлюбу.

Перш за все, слід усвідомити молодятам, що саме Таїнство Шлюбу - це не звичайна народна традиція, а велике, освячене Богом Таїнство (навіть саме слово говорить про важливість шлюбу). Шлюб - це одне із семи Таїнств Святої Церкви. Зауважимо тут одразу, що це не канон, не обряд і не традиція, - це велике Таїнство, встановлене Богом наряду із Хрещенням, Причастям й ін. найважливішими Таїнствами Церкви.

Шлюб - це Таїнство поєднання двох людей в одну сім"ю; це закріплена Божим благословенням нова сім"я; це - обіцянка вірності одне-одному на все життя, підтримки та любові одне до одного. Це - благословення Боже для народження дітей. Найкращим символом цього поєднання є спільна чаша вина, яку подає священик під час звершення Таїнства: її (одну чашу) випивають до дна обоє молодят разом, підтверджуючи цим, що вони відтепер мають пити "одну, спільну чашу життя" зо всіма радостями та скорботами, а не дві різних чаші... При звершенні вінчання, молодим Господь дає Ангела-охоронителя для їх нової сім’ї якому вони з того часу можуть також молитися. Бажаючим одружитись слід добре усвідомити, що шлюб – це не тільки комфортні умови супружого життя, плотські задоволення тощо, а перш за все – це великий подвиг перед Богом, терпіння одне-одного як особистостей, повага, праця для сім’ї. Особливо труднощі шлюбного життя з’являються з появою дітей. Супруже життя не легше ніж чернече і воно має свою місію на землі…


Що необхідно виконати, готуючись до Шлюбу?


Перш за все – наречені повинні усвідомити святість Таїнства, усвідомити цей важливий крок у житті і добре осмислити його (за статистикою, люди, які свідомо вінчаються як правило не розлучаються). Пам’ятайте, що одружитись можна у будь-якому храмі, але розлучення має право давати лише правлячий архієрей з дуже поважної причини. Церква не дає розлучень з причин: «не зійшлись характерами», «він (вона) мені не подобається тощо». На це можуть бути тільки крайньої важливості причини, наприклад, - супружа зрада, сильне побиття фізично і т.п. Взагалі, шлюб як і чернечий постриг: і в першому духовний подвиг, і в другому. Тому нести цей подвиг треба до кінця.

По-друге – це Сповідь і святе Причастя (зазвичай за тиждень до вінчання). На Сповіді священик може запитати чи є якісь перешкоди для звершення Таїнства, адже буває й таке, що одну із сторін насильно ведуть під вінець, або молоді й самі не знають що їх попередній шлюб чи інші причини можуть стати перешкодою для даного союзу*. Звичайно ж, найголовнішою мотивацією Сповіді перед вінчанням є очищення душі, а св. Причастя – це взагалі Таїнство нашого християнського життя, без якого християнин перестає бути християнином. Саме тому сповідатись перед вінчанням бажано у священика, який буде звершувати Таїнство. Громадянський шлюб не визнається Святою Церквою взагалі, тому Церква вчить своїх чад не жити спільним інтимним життям до вінчання.


*Вінчання може звершуватись, навіть при бажанні однієї сторони, але за згодою іншої. Якщо, наприклад, жінка християнка, а чоловік – мусульманин, однак він не заперечує проти шлюбу в церкві, то заради жінки шлюб допускається.


**Вагітних жінок (якщо завагітніли до шлюбу) через покаяння допускають до Таїнства, заради дитини, аби вона народилась в сім’ї вінчаних християн.

Таїнство шлюбу здійснюється посеред церкви перед аналоєм, на якому знаходяться хрест і Євангеліє, і при цьому бувають спочатку заручини, а слідом за цим вінчання. Заручини здійснюються так. Наречений стає праворуч, наречена - ліворуч. Священик тричі благословляє їх запаленими свічками і дає їм у руки ці свічки як знаки подружньої любові, благословенної Господом. Після молитви до Бога про дарування усяких благ і милостей зарученим і щоб Він благословив їхні заручини, з’єднав і зберіг їх у мирі та однодумності, священик благословляє й заручує їх обручками (кільцями), заздалегідь покладеними на престіл для освячення. Наречені беруть ці обручки як священну запоруку та знак непорушності того подружнього союзу, в який вони хочуть вступити. За заручинами йде вінчання. При цьому священик молить Господа благословити шлюб і послати на тих, що вступають у нього, Свою небесну благодать. Як видимий знак цієї благодаті, він покладає на них вінці, а потім тричі благословляє їх обох разом, промовляючи: “Господи, Боже наш, славою і честю вінчай їх”. У посланні апостола Павла, яке читається, говориться про важливість Таїнства шлюбу і про взаємні обов’язки чоловіка й жінки, а в Євангелії - про присутність Самого Господа на шлюбі у місті Кані. Поєднуючись шлюбом, вони п’ють вино з однієї поданої їм чаші, на знак того, що віднині вони повинні жити однодушно, поділяючи радість і горе. Триразове ж обходження їх за священиком навколо аналоя служить знаком духовної радості і торжества.

Що необхідно підготувати до вінчання?

 

1. Ікони вінчальні (пара)
2. обручки
3. свічкі вінчальні – 2шт.
4. коровай (або просто хлібину)
5. два рушники: вінчальний під ноги та під коровай.
6. хустки – 2 шт. (она з них має бути білою, бо зодягається на голову молодої)
7. носовички – 4 шт. (два на тримання свічок, а інші – на тримання вінців)
8. червоне вино.


Свідками на вінчанні не обов’язково мають бути лише неодружені (так чомусь прийнято в народі, мовляв, аби свідки слідом за ними одружилися), але й родичі, одружені друзі. Вінчатись можна і без свідків (якщо такі обставини). Часто при вінчанні старших людей вінці тримають їх діти.
Якщо цієї інформації Вам недостатньо, Ви можете прямо зараз задати запитання священику і як тільки він матиме час, відповідь дасть на нашій сторінці «Запитання-відповідь».
 

Житія Святих

Парафії Обухівщини

1. м. Обухів

2. м. Українка

3. смт. Козин

4. с. Германівка

5. с. Семенівка

6. с. Перше Травня

7. с. Григорівка

8. с. Гусачівка

9. с.Старі та Нові Безрадичі

Тим, хто готується до Шлюбу

Тим,хто готується до Шлюбу

Православний молитовник

Щоб читати - натисніть тут

Короткі відомості про храми та парафії Обухівщини

В Обухівському благочинні Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на даний час є дванадцять типових храмів, шість каплиць, діє вісімнадцять парафій. Будується чотири храми в селах: Нові Безрадичі, Таценки, Витачів, Халеп’я. Планується будівництво Спаського собору в самому Обухові по вул. Миру 12-а (на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці)...  Читати більше...

Статистика

Перегляди статей
273323