Ікони Пресв. Богородиці

"Православна сторінка"-  бібліотека християнина...

Запрошуємо Вас відвідати сайт - "Православна сторінка" . На сайті розміщені тексти Святого Писання, Житія Святих, Православний Молитвослов та багато інших матеріалів християнської тематики. "Православна сторінка" не містить новин політики, подій мирського життя, але виключно релігійну православну тематику. Також тут можна поспілкуватись на форумі тощо.  Щоб відкрити сайт - натисніть тут...

с. Гусачівка

13.04.2012 
Настоятель – ієрей Юрій Мозговий. Телефон настоятеля: (067) 302-20-42.

Час відправи богослужінь:
• Божественна Літургія – о 9-00 год.
• Всенічна –год.
Про інші богослужіння завчасно повідомляє настоятель парафії.

 

Храм святої мучениці Параскеви в селі Гусачівка

 

Гусачівка розташована на річці Красній між Обуховом та Кагарликом, в глибокому долу, захищеному з півночі та півдня високими пагорбами. У 18 столітті село було майже на самому кордоні між Російською Імперією та Річчю Посполитою з польського боку, у складі королівщини -Білоцерківського староства.

 

Одна з версій - назва села походить від імені вродливої шинкарки Гусачівни дочки козака Гусака, який тримав тут при дорозі шинок. Територія Гусачівки входила в маєтність, яку київський міщанин Григорович 1506 року заповів Київо- Микільському монастиреві. В 1656 році Гусачівку разом з іншими поселеннями Трипільщини Богдан Хмельницький пожалував Києво-Печерському монастиреві. 1700 року Петро І надав Гусачівку Києво-Софіївському кафедральному монастиреві. У 1863 році в Гусачівці було 125 дворів: православних жителів - 667, римських - 141 і євреїв - 10.

Парафіяльна церква святої мучениці Параскеви існувала в селі вже в 17 столітті,

проте про неї історичні документи не залишили будь-яких документальних відомостей. Гусачівська церква в ім'я мучениці Параскеви побудована в 1787 році поміщиком К.Мілевським. З візитацій Білоцерківського деканату за 1740 рік видно, що її попередниця споруджена була на цьому ж місці у 1703 році.

В часи побудови цього храму Гусачівка перебувала на території Польщі, яка активно силою зброї насаджувала унію. Нашими прадідам не раз доводилося зі зброєю в руках доводити своє право сповідувати прабатьківську віру. Боротьба продовжувалася з перемінним успіхом- коли до Гусачівки вступали каральні загони, набрані з католицької шляхти, то в місцевому храмі святої мучениці Параскеви служили священники-уніати. А коли їх виганяли місцеві гайдамаки, то знову служилося по-православному.

Новий гусачівський храм являв собою типову для того часу три купольну споруду, возведену з соснової деревини. Окрасою церкви був різьблений невисокий іконостас, який відділяв основну частину храму від вівтаря. У вівтарі знаходився Престол, на якому перебувало напрестольне « Євангеліє», підсвічник, напрестольний срібний хрест, антимінс.

Стіни вівтаря та центральної частини церкви були прикрашені іконами. Освітлювалося церковне приміщення панікадилом, що висіло посеред храму. В одному з кутків церкви стояла купіль для хрещення дітей - в ній свого часу побував кожен мешканець Гусачівки. Гарними були і храмові хоругви, які мали на собі іконографічні зображення.

В церкві існував досить широкий вибір священицьких риз, підризників та іншого богослужбового одягу. Розкішною була і церковна бібліотека - в ній
поряд із книгами суто богослужбового змісту перебували і видання з галузі медицини та сільського господарства.

Саме цей храм був окрасою осередком духовного та громадського життя Гусачівки до радянських часів.

Якщо вагомих ремонтів Свято-Параскевського храму документи не згадують, то «косметичних» ремонтних втручань протягом понад півтора століття існування церкви було чимало. Наприклад, одна з клірових відомостей стверджує, що лише в 1864 році на честь недавнього визволення селян з кріпацької неволі миряни вирішили відзначити це торжество кардинальним оновленням церкви. Цього року миряни звернулися до київського митрополита Арсенія (Москвіна) з проханням дозволити відремонтувати та оновити храм. Владика Арсеній (Москвін) благословив добру справу.

І того ж таки 1864 року церкву вперше було покрито залізним дахом, що усувало чимало проблем для дерев'яної споруди. Тоді ж храмові стіни було пофарбовано зовні і з середини. Далі миряни десяток років збирали кошти, щоб у 1875 році пофарбувати і покрити залізом ще й дзвіницю Свято-Параскевської церкви.

Храм довгі десятиліття був окрасою та центром духовного і громадського життя.

Безсилий в лютій злобі радянський атеїзм знищив Гусачівську святиню, яку не вдалося стерти з лиця землі навіть польським загарбникам, які сповідували католицизм.

У 2009 році споруджено новий храм святої мучениці Параскеви.
 

Житія Святих

Парафії Обухівщини

1. м. Обухів

2. м. Українка

3. смт. Козин

4. с. Германівка

5. с. Семенівка

6. с. Перше Травня

7. с. Григорівка

8. с. Гусачівка

9. с.Старі та Нові Безрадичі

Тим, хто готується до Шлюбу

Тим,хто готується до Шлюбу

Православний молитовник

Щоб читати - натисніть тут

Короткі відомості про храми та парафії Обухівщини

В Обухівському благочинні Київської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на даний час є дванадцять типових храмів, шість каплиць, діє вісімнадцять парафій. Будується чотири храми в селах: Нові Безрадичі, Таценки, Витачів, Халеп’я. Планується будівництво Спаського собору в самому Обухові по вул. Миру 12-а (на території церкви Різдва Пресвятої Богородиці)...  Читати більше...

Статистика

Перегляди статей
273331